11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

czwartek, 08 listopada 2018

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też 09 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji  100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przedszkolacy wspólnie z całą Polską zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. Kochać Ojczyznę , odczuwać dumę i szacunek dla wszystkiego co polskie, trzeba uczyć się od dziecka. Nasi przedszkolacy przekonały wszystkich, że to wcale nie jest aż tak trudne, a ich zaangażowanie było ogromne. Jak same przekonywały słowami piosenki … Jesteśmy Polką i Polakiem Dziewczynką fajną i chłopakiem .Wszak Polak to brzmi dumnie!

Wspólnie z całą Polską śpiewamy wszystkie zwrotki  Mazurka Dąbrowskiego