21 marca wiosna u nas zagości.

wtorek, 20 marca 2018

Wiosno, wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam?
Czy jesteś za górami , czy jesteś za morzami,
Wiosno, wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam.

Idę już idę choć wicher w polu gna,
Przynoszę promyk słonka,przynoszę śpiew skowronka,
Idę już idę choć wicher w polu gna.

W tym roku dzieci pożegnały Zimę, a powitały Wiosnę w naszym lesie na polanie. Zebrane na polanie dzieci odwiedził Pan leśniczy. Dzieci wręczyły Panu leśniczemu Marzannę wykonaną ze zwierzęcych smakołyków. Leśniczy zabrał Marzannę ze sobą i obiecał, że Zima już nie wróci. A my nasłuchaliśmy odgłosów Wiosny.

Gość opowiedział przedszkolakom o swoich obowiązkach związanych z troską o las. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie ma dla życia człowieka i zwierząt las. W bardzo ciekawy sposób opowiedział o zwyczajach i potrzebach zwierząt żyjących w naszym lesie. Dzieci poznały zasady zachowania się w środowisku leśnym. Wiedzą, że w lesie należy zachować ciszę, porządek. Przedszkolaki dowiedziały się także, w jaki sposób ludzie mogą przyczynić się do pomocy zwierzętom, ptakom.

Na pożegnanie przedszkolaki wręczyły Panu leśniczemu podziękowanie za ciekawą lekcję przyrody, która umożliwiła nam zaznajomienie się z pracą leśniczego, lepsze poznanie zwierząt naszego lasu, a także uwrażliwiła na otaczające nas piękno natury.