Dni Kultury Francuskiej 06-07 października 2016

niedziela, 09 października 2016

Dni francuskie pozwoliły wszystkim przedszkolakom na odbycie fascynującej wyprawy do tego pięknego kraju. Aby przenieść się do odległej Francji na korytarzach pojawiły się  kąciki tematyczne, flagi, gazetki.  W każdej grupie znalazły się  albumy, przewodniki, zdjęcia, breloczki, pamiątki z wyjazdów.  W przygotowania czynnie włączyli się rodzice, którzy wspólnie z dziećmi  wykonali prace przestrzenne i flagi oraz udostępnili pamiątki.

Grupa IV

Grupa IV

Grupa IV Biedronki

Grupa IV Biedronki

Grupa III Poziomki i Grupa I Skrzaty

Grupa III Poziomki i Grupa I Skrzaty

Grupa III

Grupa III

Grupa X Słoneczka

Grupa X Słoneczka

Kącik przy sali Misiów zamienił się w paryską kawiarenkę. Przyjrzeliśmy się także bliżej gustom kulinarnym francuzów: żabie udka, ślimaki ….nie ! tego nie próbowaliśmy, ale francuskiej bagietki i sera Brie tak, bo przecież we Francji produkuje się więcej rodzajów sera, niż dni w roku! Wiedzieliście o tym?  Jedliśmy croissanty z dżemami przygotowanymi przez rodziców.

Grupa VI Misie

Grupa VI Misie

 Podczas prezentacji multimedialnej dzieci poznały Paryż i zabytki tego miasta. Wszystkim bardzo podobała się  Wieża Eiffla -Żelazna Dama z Pola Marsowego, Katedra Notre Dame, Łuk Tryumfalny.  Dzieci dowiedziały się, że przez Paryż przepływa Sekwana, po której można popłynąć statkiem i podziwiać zabytki tego wspaniałego miasta. Ciekawym miejscem okazał się Park rozrywki Euro-Disneyland . Marzeniem każdego dziecka stała się podróż do tego magicznego miejsca w którym spotkać można Myszkę Miki i Kaczora Donalda.  Przedszkolacy znają najsłynniejszego francuskiego autora bajek dla dzieci Charles’a Perraulta . Przypomniały  sobie bajki : , Czerwonego kapturka, Kota w butach, Kopciuszka, Śpiącą królewnę. Wspaniałym doświadczeniem okazała się nauka języka francuskiego- dzieci poznały kilka  zwrotów oraz śpiewały piosenkę „Frère Jacques” – Panie Janie. Kulminacyjnym punktem Dni Francuskich  był występ zespołu muzycznego  Beau Aime  z Marsylii.

BEAU AIME

BEAU AIME

BEAU AIME

BEAU AIME

Zajęcia podczas Dni francuskich były dla przedszkolaków czasem wesołej zabawy, dostarczy im pozytywnych bodźców, rozwinęły u nich ciekawość świata, wykształciły otwartość wobec innych narodów europejskich.

Grupa VIII Motylki

Grupa VIII Motylki

Grupa III Poziomki

Grupa III Poziomki

Grupa I Skrzaty

Grupa I Skrzaty

Grupa VI Misie

Grupa VI Misie

DZIĘKUJEMY ARTYSTOM Z MARSYLII ZA PIĘKNE CHWILE Z MUZYKĄ FRANCUSKĄ I PRZEMIŁY KONTAKT Z MAŁYMI DZIEĆMI.

     Merci  beaucoup !

 

Zapraszamy do obejrzenia Galerii.