MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

niedziela, 05 listopada 2017

Jesień już trwa, wieczory są coraz dłuższe i świat wokół nas wydaje się być szary. Ale gdy spojrzymy w kalendarz możemy zauważyć dość ciekawy i kolorowy dzień. A to dlatego, że 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, my ten dzień będziemy obchodzić w poniedziałek 06 listopada. Każdy niezależnie od wieku, ma swoją ulubioną bajkową postać. Z okazji Dnia Postaci z Bajek każde dziecko może przebrać się za  swojego ulubionego bajkowego bohatera! Święto wszystkich bajkowych postaci to dobry pretekst, aby przypomnieć sobie część z nich. Jedne znane i lubiane, inne z kolei trochę zapomniane i odstawione w niepamięć. Jedno jest jednak pewne. Bajkowe postacie towarzyszą  nam wszystkim, rozweselając, zabawiając i poprawiając humor.8Miś Colargol, Miś Uszatek i Bolek i Lolek to polscy przedstawiciele kreskówek. Każdy z nas kojarzy Myszkę Miki, Kaczora Donalda, Elzę z Krainy Lodu – postacie stworzone w amerykańskiej wytwórni Disneya. Pixar we współpracy z firmą Disney stworzyła  Zygzaka McQueen’a.  Warner Bros swego czasu przedstawił nam Królika Bugsa, który śmieszy do dzisiaj. Nie sposób pominąć zaangażowania – choćby na przykład chłopców będących pod wpływem Strażaka Sama. Będąc na fali jego przygód rozwijają przecież swoją wyobraźnię: ich dom czy sala przedszkolna staje się remizą. Ale postaci z bajek jest znacznie więcej. Nie sposób ich zliczyć. Ulubiona bajka pozostaje w  pamięci na zawsze.

9

10

Jutro kolorowy piękny dzień z naszymi ulubionymi postaciami z bajek. Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta nasi bajkowi ulubieńcy.

11