NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2016

środa, 09 listopada 2016

W naszym Przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.       Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

3

4

5

6

7

29

32

Uroczystość rozpoczął poczet flagowy.

1

Następnie uroczyście i dostojnie zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci wspaniale zaśpiewały Hymn zachowując odpowiednią postawę. Przedszkolacy recytowali wiersze : Liski – Barwy ojczyste, Poziomki  -Znak. Wszyscy śpiewali pieśni patriotyczne pt. Przybyli ułani pod okienko ,    Na Nowej Górze i inne. Dodatkową atrakcją dla wszystkich przedszkolaków byli przedstawiciele Poznańskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej WARTA, którzy na uroczystość przybyli w historycznych mundurach oraz zaprezentowali uzbrojenie i wyposażenie polskich żołnierzy z okresu walk o niepodległość w 1918 roku.

12

9

10

31

14

15

Następnie dzieci dowiedziały się  o czasach gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga.  Przedszkolacy poznali również nazwy Państw, które dokonały rozbiorów naszego kraju. I jak Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy.  Tematy historyczne i narodowe nie jest łatwo przekazać małym dzieciom. Żywa lekcja historii jaką zaprezentowali rekonstruktorzy z wielką ciekawością została wysłuchana przez wszystkie dzieci.

11

16

17

18

19

20

22

21

Dzięki  takim uroczystościom  ważne chwile dla naszego kraju na długo  pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.

23

25

26

Było uroczyście, biało – czerwono i bardzo patriotycznie.

28