POWITANIE WIOSNY

czwartek, 21 marca 2019

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola 21 marca powitaliśmy pierwszy dzień Wiosny. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono. W wiosennej scenerii zielonego holu dzieci rozwiązywały zagadki.

Były również wiosenne tańce.

Następnym punktem tego dnia było  rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Marzannę. Specjalnie na tę okazję dzieci wspólnie z rodzicami stworzyli przepiękne arcydzieła.

Wszyscy  uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.  Gratulujemy i zapraszamy do udziału w  następnych konkursach.

21 marca był kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzi się Światowy Dzień Zespołu Downa.

Wszyscy przedszkolacy i pracownicy przedszkola brali udział w akcji poprzez założenie skarpetek w różnych, wesołych kolorach – w paski, w kropki, pstrokate, nie do pary. Im bardziej oryginalnie, tym lepiej. Ten spontaniczny, niecodzienny gest miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.  #NieDoPary

Wykorzystując wiosenną porę roku, pora zasadzić pierwsze wiosenne kwiatki.

Teraz każda grupa będzie się  opiekowała  swoim małym ogrodem.To był dzień pełen radości. Mamy nadzieję, że wiosna  w najbliższych miesiącach  podaruje nam dużo słoneczka.