BIEDRONKI i POZIOMKI z wizytą w Ośrodku Edukacji Leśnej Łysy Młyn.

niedziela, 04 czerwca 2017

Postanowiliśmy skorzystać z gościnności pani Karoliny Prange i w dniu  01 czerwca 2017 roku z okazji M. Dnia Dziecka wybraliśmy się z  wizytą do Centrum Edukacji Leśnej Łysy Młyn w Biedrusku.

1

Na zajęcia wybrały się dwie grupy.   Grupa III Poziomki i Grupa IV Biedronki.

5

 Mimo licznej grupy ( 50 osób), pani Karolina  z pełnym profesjonalizmem zaplanowała całe spotkanie. Pomogli jej w tym studenci z Uniwersytetu Przyrodniczego. Wszyscy studenci I roku studiów II stopnia na kierunku leśnictwo w ramach przedmiotu leśnictwo, a ekorozwój uczestniczą w zajęciach terenowych mających na celu zapoznanie się z pracą edukatora jak i również sprawdzenie czy student w przyszłości mógłby pracować na podobnym stanowisku.

13

6

11

23

22

20

14

Przedszkolna grupa została podzielona na sześć grup. Uczestniczyliśmy w pilotażowych zajęciach pt. Życie i znaczenie pszczół w przyrodzie. Zajęcia dydaktyczne były dostosowane do grupy wiekowej, a sposób ich  przeprowadzenia zdołał uciszyć i zainteresować nawet największych  „rozrabiaków”. Informacje były przekazywane  bardzo ciekawie, przystępnie, czasem na wesoło i rozbudzały zainteresowanie przyrodą. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o przyrodzie w bardzo profesjonalny sposób,  za pomocą mikroskopów co bardzo im się podobało.

31

28

38

34

40

25

35

Ojej! co tam widać?

27

77

Natura nie szczędziła nam pięknej pogody więc mogliśmy udać się na ścieżkę edukacyjną. Gdzie podziwialiśmy kwiatki i poletko dla pszczół gdzie zasialiśmy kwiatki.  Przedszkolacy miło spędzili czas na łonie natury.

63

52

58

59

66

62

42

7136

Czas na małe co nieco.

70

69

Dzięki pani Karolinie i Studentom  w niezwykle przystępny i atrakcyjny sposób przedszkolacy poszerzyli swoją wiedzę na temat przyrody, która pozwoliła  zaangażować wszystkie zmysły(  wzrok, słuch, smak, węch, dotyk.)  Z pewnością znów odwiedzimy Centrum Edukacji  Leśnej  Łysy  Młyn,  który  nie odkrył jeszcze przed nami wszystkich swoich tajemnic.

88

Serdecznie dziękujemy Studentom oraz  pani Karolinie Prange, która jest gospodarzem tego obiektu. Do zobaczenia.

Na dalszą relację zapraszamy do  naszej Galerii zdjęć.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO ODWIEDZENIA STRONY  NA FACEBOOK’U GDZIE O.E.L. ŁYSY MŁYN  ZAMIEŚCIŁ POST Z ZAJĘĆ KLIK TUTAJ

ZACHĘCAMY RODZICÓW DO POLUBIENIA  STRONY OŚRODKA EDUKACJI LEŚNEJ ŁYSY MŁYN NA FACEBOOK' U