SPORTOWY ZAJĄCZEK 2017

niedziela, 19 marca 2017

15 marca dzieci z Grupy III Poziomki  i  Grupy IX Liski pojechały autokarem do Hali Widowiskowo – Sportowej Arena.  Wzięły udział w zmaganiach w ramach  XV  edycji zawodów Sportowy Zajączek. Jest to największa tego typu impreza dla przedszkolaków w Poznaniu. Organizatorem akcji są  Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy przy wsparciu Wydziału Sportu i Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania. Celem imprezy jest  propagowanie wśród najmłodszych zdrowego i aktywnego trybu życia.  Przedszkolacy ścigają się w 10 konkurencjach nawiązujących do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Oprócz konkurencji sportowych organizatorzy przygotowali zabawy taneczne z wielkanocnym Zającem, Tomem i Jerry’m oraz animatorami. Zajęcia plastyczne oraz uwielbiane przez dzieci dmuchane zamki, trampolinę, kulki i wiele  innych atrakcji. Nasze dzieci dzielnie walczyły w różnych konkurencjach sportowych. Jednak nie wyniki były najważniejsze, lecz promowanie aktywności ruchowej i dobra zabawa. W trakcie zmagań nie był wyłaniany zwycięzca. Wygranymi były wszystkie dzieci uczestniczące w zabawie.  Na wszystkie Przedszkola czekały takie same nagrody w postaci sprzętu sportowego, a każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę. Do Przedszkola wróciliśmy nieco zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wrażeń i radości z aparatem pełnym zdjęć ;-))

1

2

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.