Walentynki – czerwony dzień przyjaźni i życzliwości w przedszkolu.

niedziela, 19 lutego 2017

Dnia 14 lutego obchodziliśmy Walentynki w naszym przedszkolu pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania ze sobą na wzajem. W ten sposób chcieliśmy dzieciom przekazać symbolikę Walentynek. Każdego dnia okazujemy sobie naszą przyjaźń, mówimy ciepłe i życzliwe słowa, ale tego dnia w sposób szczególny rozmawialiśmy o miłości. Dzieci poznały również wartości społeczne takie jak: pomaganie, wybaczanie, dzielenie się, o których należy pamiętać każdego dnia. Walentynki były szczególną okazją do nabywania i utrwalania postawy przedszkolaka życzliwego wobec innych, potrafiącego powiedzieć i podarować drugiemu coś miłego. Kultywowanie wartości dobrego wychowania jest częścią koncepcji naszej pracy realizowanej codziennie. W tym dniu dało się zauważyć , że wielka przyjaźń była bardziej obecna, niż w pozostałe dni.

1

Działała nawet specjalna przedszkolna Poczta walentynkowa.

2

3

4

Każdy tego dnia otrzymał nie jedną walentynkę.

5

6

7

8

9

10

 Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta, odbył się bal walentynkowy, podczas którego w powietrzu fruwały  balony, a dzieci przy muzyce dawały upust swojej fantazji.

11

12

13

14

15Dzieci wykonały przepiękne czerwone serduszka, przelewając swą kreatywność na karty papieru. 16

17

Poziomki wykonywały nietypową Walentynkę -serduszko dla ukochanej osoby.

18

19

20

Dzieci wyśmienicie się bawiły. To właśnie tu w przedszkolu, nawiązują pierwsze najbardziej przeżywane, niezapomniane przyjaźnie i sympatie.

21