Warsztaty tańca ludowego w grupach Biedronki i Poziomki

piątek, 21 września 2018

W grupie Poziomki i Biedronki odbył się Dzień Tańca Ludowego, w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Podczas tego dnia dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wyglądają stroje ludowe z różnych rejonów kraju, a także pokolorować  ilustracje przedstawiającą strój krakowski. Obejrzeć przepiękne lalki ubrane w ludowe stroje oraz ilustracje i gazety związane z polskim folklorem. Obejrzeć pokaz wspaniałej tancerki z zespołu ludowego Majki z grupy Poziomki, a także uczestniczyć w warsztatach tanecznych, podczas których panie Sylwia i Natalia wraz z Mają nauczyły dzieci: Poloneza, Polki, Oberka, Mazura i Krakowiaka.

 

Przedszkolaki bawiły się świetnie, nie zabrakło „fotobudki”, czyli przepięknych zdjęć z użyciem namalowanych przez Panią Natalkę postaci w strojach ludowych. Każde dziecko po warsztatach tańca ludowego otrzymało dyplom.

Ogromnie dziękujemy  Tacie Majki  za pomoc w organizacji tego dnia, użyczenie pomocy dydaktycznych, za pokaz taneczny Majki . Dziękujemy także   Mamie Leny za użyczenie korali. Razem możemy więcej 🙂