XX EDYCJA GÓRY GROSZA. Góra Grosza ma 20 lat!

poniedziałek, 25 listopada 2019

Nasze przedszkole przystąpiło do XX  Jubileuszowej edycji Góry Grosza, która trwa od 26 listopada do 02 stycznia br. Celem, na który zbierane są te drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. Góra Grosza jest lekcją empatii i dobroczynności. Najcenniejsze jest to, że to same dzieci pomagają innym dzieciom. Mogą poczuć, że mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników.

Korzyści z uczestnictwa przedszkola w akcji

Efekt wychowawczy – uświadomienie dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej. Zbiórka pieniążków odbywać się będzie w swoich grupach.

To, jak duża urośnie na dwudzieste urodziny, zależy od Was. Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

Serdecznie zapraszamy do udziału akcji!!!