27 MAJA ODBYŁ SIĘ XI FESTYN ŁOKIETKOWY POD HASŁEM: RODZINNIE, ZDROWO I NA SPORTOWO.

czwartek, 25 maja 2017

RODZINNIE,  ZDROWO I NA SPORTOWO.- pod takim hasłem w sobotę 27 maja w ZS-P nr 1 odbył się XI Rodzinny Festyn Łokietkowy, w którym udział wzięły dzieci wspólnie ze swoimi rodzinami. Impreza odbyła się się na boisku szkolnym. Festyn otworzyła pani Dyrektor ZS-P nr1, która przywitała wszystkich gości i podziękowała za pomoc w organizacji festynu. Festyn prowadziły panie Natalia i Sylwia.

Potem nadszedł czas na występy artystyczne. Pierwsze wystąpiły dzieci z zespołu flażoletowego (SP nr35) pod kierunkiem pani Marii Mielcarek.

Wystąpiły  również dzieci i młodzież z Akademii Tańca i Fitnessu METRUM

Atrakcją dla dzieci i nie tylko, okazał się przyjazd motocykli. Wszyscy fani dwóch kółek mieli niecodzienną okazję, zobaczyć z bliska!  niezwykłe maszyny Harley-Davidson

Każdy z tych pojazdów ma swoją duszę.  Nie jest to tania zabawka i trzeba mieć pozytywnego hopla, mocne zacięcie do jazdy motocyklem, uwielbiać przysłowiowy wiatr we włosach.

Tym pojazdem zachwycili się nie tylko wielbiciele motocykli. Takiego cacka pozazdrości każdy miłośnik jednośladów.

Moc atrakcji,sprawiła że Festyn podobał się uczestnikom. Dzieci mogły podchodzić do przygotowanych stoisk, przy których czekały na nich zabawy i nagrody.

Malowanie na foli

Na boiskach trwały rodzinne potyczki zręcznościowe i sportowe.

Zabawy z chustą animacyjną

Zawody na ergometrach wioślarskich. Co za emocje!!!

W Kuchcikowie można było zrobić pizzę z ulubionymi dodatkami.

Konkurs ortograficzny.

Jak szermierka to tylko z KS WARTA

Malowanie twarzy

STOISKO PIERWSZEJ POMOCY

DMUCHANE ZAMKI ZAWSZE CIESZĄ SIĘ  POWODZENIEM

EWELINA WICHERSKA – zawodniczka „PKB” Poznań  – (AIBA) jedna z najlepszych zawodniczek boksu olimpijskiego na świecie. Boks olimpijski kobiet jest na tyle fascynującą dyscypliną sportu, że pani Ewelina przedstawiła z zawodnikami zalety boksu.

To już nasza tradycja.

MECZ PIŁKI NOŻNEJ RODZICE ZE SZKOŁY KONTRA RODZICE PRZEDSZKOLA  O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU

WYGRALI RODZICE ZE SZKOŁY. GRATULUJEMY!

Każdy uczestnik Festynu z bogatej oferty atrakcji mógł wybrać coś dla siebie. Mógł spędzić czas w atmosferze pikniku.

Przysiąść na tapczanie i w ciszy o otoczeniu przyrody poczytać książkę. Chętnych nie brakowało.

Chwilę odpocząć o różnych zmagań w ogrodzie przedszkolnym.

Kusiły też stoiska z najrozmaitszymi smakołykami, kiełbaski z grilla domowe wypieki. Wszystkie pyszności przygotowały panie nauczycielki oraz rodzice.

Stoisko z grochówką i bigosem.

Kawiarenka kusiła najrozmaitszymi smakołykami.

Kolejną atrakcją festynu były stoiska prowadzone przez rodziców.

Na Festynie byli licznie zgromadzeni rodzice dzieci, absolwenci przedszkola oraz mieszkańcy osiedla i okolicy.

Słoneczna pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, toteż festyn był udanym wydarzeniem.

Festyn Rodzinny jest tradycją naszego Zespołu, organizujemy go od lat. Jest to okazja do wspólnej zabawy, lepszego wzajemnego poznania się, zaprezentowania naszej placówki jak najszerszemu gronu mieszkańców dzielnicy. Oprócz wszystkich atrakcji, najważniejszą sprawą dla dzieci było to, że mogły się bawić razem z najbliższymi. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, który sprawił dużą radość dzieciom oraz przybyłym gościom. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu  festynu oraz wszystkim Rodzicom dzięki którym mogliśmy przygotować te wszystkie niespodzianki.

Impreza była świetnie zorganizowana oraz dostarczyła dzieciom miłych wrażeń o czym świadczyły kolorowe, uśmiechnięte buzie dzieci.

Następny festyn dopiero za rok. Do zobaczenia.

Impreza towarzysząca  – XVII Otwarte Mistrzostwa Piątkowa w Streetball-u im. Kazimierza Paprockiego.

plakatFestynA4