Przedszkole nr 187 "Leśny Zakątek" w Poznaniu

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2022 ZAGINIONE DIAMENTY KRÓLA WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA – Edukacja outdoorowa.

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

W ramach uroczystości dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacji outdoorowej pt. Zaginione diamenty króla Władysława Łokietka.

Władysław Łokietek miał ogromny problem – ktoś zagubił jego drogocenne diamenty – elementy królewskiej korony. Jego żona Jadwiga poprosiła dzieci o pomoc w ich odnalezieniu. Zadaniem dzieci było odprowadzenie leśnych zwierząt do Rezerwatu Żurawiniec, posprzątanie okolicy Stawu Młyńskiego, pomoc w spisie mieszkańców Królestwa poprzez zmierzenie i porównanie za pomocą swoich łokci długości linii utworzonej przez chłopców i dziewczynki, a na koniec stworzenie swojego uśmiechniętego portretu z błotnej farby. Za wykonanie każdego zadania dzieci odzyskiwały zagubiony diament i umieszczały go na koronie. Zabawa została zakończona uroczystością koronacji króla oraz rozdaniem dzieciom podarków.

Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji

Kilka chwil z naszego życia

Kontakt

Skip to content