Przedszkole nr 187 "Leśny Zakątek" w Poznaniu

Tydzień międzykulturowy

Tydzień integracji międzykulturowej rozpoczęliśmy Festiwalem Piosenki Śnieżnej. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i artystyczne śpiewając zarówno w języku polskim jak i ukraińskim. Ponadto przedszkolaki we wszystkich grupach stworzyły wyjątkowe plakaty, które nawiązywały do przyjaźni polsko – ukraińskiej. We wtorek dzieci w każdej grupie uczestniczyły w zabawach integracyjnych pod czujnym okiem swoich wychowawców. Zabawa była niezwykle twórcza i pełna pozytywnej energii. W środę uczestniczyliśmy w Akcji ”Nasza wspólna Choinka”- dzieci wykonały łańcuchy i ozdoby świąteczne wyłącznie w kolorach flag Polski i Ukrainy. Dzięki wspólnym działaniom powstała choinka inna niż wszystkie. W czwartek mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych, podczas których powstały „Wiatraczki przyjaźni”. Mieliśmy okazję je wypróbować podczas wspólnego spotkania wszystkich przedszkolaków. A w piątek wszystkie dzieci udały się do przedszkolnych kin, by przy popcornie i słodkich cukierkach obejrzeć piękne bajki w języku polskim oraz ukraińskim. Po seansie filmowym pełnym wrażeń, dzieci dostrzegły, że bariera językowa utrudnia porozumiewanie się, jednak pomoc kolegów i koleżanek jest bardzo ważna i potrzebna.
Wszystkie działania odbyły się pod patronatem UNICEF we współpracy z p. Natalką i p. Krzysiem.
Chociaż tydzień prędko się skończył będziemy dalej pamiętać o wspólnie przeżytych chwilach.

Kilka chwil z naszego życia

Kontakt

Skip to content