O przedszkolu

Od pierwszego września 2012 roku Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka
i Przedszkole nr 187 Leśny Zakątek funkcjonują w ramach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.

Dzięki tej formule prowadzi się u naszajęcia integracyjne dla dzieci ze szkoły i przedszkola, dzięki którym następuje łagodzenie stresu w pokonywaniu progu szkolnego u dziecka 5 i 6-letniego.

Prowadzimy zajęcia otwarte w klasach pierwszych dla grup „O” z przedszkola, organizujemy wspólne konkursy, zabawy, uroczystości, przedstawienia, wizyty dzieci z przedszkola w świetlicy szkolnej
i bibliotece.

Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna dba o wysoki poziom nauczania, wychowania
i opieki. Dzieci z przedszkola i uczniowie korzystają z kilku sal gimnastycznych (efektem tego jest wiele osiągnięć sportowych), dwóch pracowni komputerowych, zinformatyzowanej biblioteki szkolnej
z bogatym księgozbiorem. Nauka odbywa się w nowocześnie wyposażonych salach lekcyjnych posiadających tablice interaktywne i ekrany multimedialne. Wszystkie sale w przedszkolu i w szkole wyposażone są w internet i komputer.

Nasi uczniowie są laureatami i finalistami konkursów i olimpiad przedmiotowych, zawodów sportowych i wielu innych konkursów ogólnopolskich i miejskich zdobywając dla siebie i zespołu cenne nagrody.

Co roku przyznajemy nagrody ŁOKIETKA dla uczniów wyróżniających się swoją pasją lub postawą społeczną.

W klasach sportowych – koszykarskich dbamy o rozwój fizyczny naszych uczniów.

Zapewniamy dzieciom szereg dodatkowych, bezpłatnych zajęć w zakresie:

1. Wspomagania rozwoju – logopedia, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rozwijające umiejętności społeczne, zajęcia wyrównujące wiedzę i umiejętności z j. polskiego, matematyki, historii, przyrody, j. angielskiego, zajęcia warsztatowe z psychologiem i pedagogiem, zajęcia
    z integracji sensorycznej.
  2. Rozwijania talentów i zainteresowań – warsztaty plastyczne „Farbą i pędzlem”, „Biblioteka- miejsce dla każdego”, teatrzyk „Koziołki”, chórek przedszkolny i szkolny, wiele kół przedmiotowych, gazetka szkolna „Teczka Władeczka”, gazetka „Świetliczek” i blog świetlicowy, gazetka przedszkolna „Sok z Żurawinki”, zajęcia w „Kuchciku Rondelku” i wiele innych.
  3. Wspomagania procesu dydaktycznego i wychowawczego  – zajęcia komputerowe
    i z technologii informacyjnej, kurs kreatywnego pisania, Koło Młodych Ekologów,
    zajęcia przygotowujące ósmoklasistów do egzaminu, zajęcia programu edukacyjno-terapeutycznego „ORTOGRAFFITI”, realizujemy wiele programów profilaktycznych.
  4. Stymulowania rozwoju fizycznego – aerobic dla najmłodszych, gimnastyka korekcyjna, gry
    i zabawy ruchowe dla grup przedszkolnych, klas I – III, Klub Małego Piłkarza, nauka pływania dla klas 2-3, zajęcia z tenisa ziemnego i na ergometrze wioślarskim, zajęcia z siatkówki dla starszych uczniów, Akademia Koszykówki dla klas1-3.

1. Ponadto oferujemy:
  • Bogatą gamę cyklicznych imprez i uroczystości:
  • Wieczór z Wyobraźnią
  • Wieczór ze Sportem
  • Noc Naukowców
  • Festyn Łokietkowy
  • Olimpiada Przedszkolna
  • Dzień Sportu
  • Dzień ze Zdrowiem
  • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  • Ekowarsztaty
  • kiermasze świąteczne.

2. Zawody sportowe:

• Memoriał Józefa Martyły – koszykówka
  • zawody międzyszkolne na ergometrze wioślarskim dla klas 1-3 i 4-8
  • Piątkowski Turniej Koszykówki Ulicznej
  • Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków.

1. Wycieczki krajoznawcze z poznawaniem ważnych miejsc w najbliższej okolicy, w Polsce
    i środowiska naturalnego.
  2. Ferie ze szkołą – zajęcia sportowe dla dzieci w czasie ferii zimowych.
  3. Półkolonie letnie pod opieką nauczycieli.
  4. Zespół współpracuje z placówkami oświatowymi z Francji, Luksemburga i Australii.
  5. Współpracujemy z Międzynarodową Organizacją Wychowania Przedszkolnego OMEP.